“Sormadığımız sorgulamadığımız takdirde bizde bir sorun var demektir”

11 Ağustos 2017

54’ncü Uluslararası Troia Festivali kapsamında gazeteci ve sunucu Fatih Portakal ile “İnsan ve Sorgulamak” başlığı altında bir söyleşi düzenlendi. 10 Ağustos Perşembe günü düzenlenen söyleşide Fox TV Ana haber sunucusu ve gazeteci Fatih Portakal Halk Bahçesi’nde kentliler ile buluştu.

Kentlilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide gazetecilikten ülke gündemine kadar pek çok konuya değinirken, ardından izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Söyleşide ‘sorgulama’nın önemine değinen Portakal, Türkiye’de ve dünyada bazı kesimler tarafından kabul edilebilir olmadığını, rahatsız ettiğini ama insanlık tarihinin sorgulayarak bir yere geldiğini belirtti. İnsanların artık sormaktan, sorgulamaktan korkar hale geldiğini ancak aklı çalışan her insanın sormak ve sorgulamak zorunda olduğunu kaydetti. Portakal, “Sormadığımız sorgulamadığımız takdirde bizde bir sorun var demektir” dedi.

Söyleşi sonunda bir miniğin söylediği ‘İzmir Marşı’na ise tüm katılımcılar eşlik etti. Programın sonunda Başkan Gökhan, Portakal’a çiçek ve Çanakkale Seramiği takdiminde bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir