Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sosyal Yaşam Evlerinde Belediye Hizmetlerine İlişkin Bilgilendirme

Sosyal Yaşam Evlerinde Belediye Hizmetlerine İlişkin Bilgilendirme

Çanakkale Belediyesi Barbaros, Troia ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri’nde, gerçekleştirilen faaliyetlere ek olarak Belediye Birimleri de çalışmalarına ilişkin katılımcıları bilgilendirmeye yönelik toplantılar gerçekleştiriyor.

Bilgilendirme toplantıları kapsamında Barbaros Sosyal Hizmet Evi’nde Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri ve ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun Kavcar tarafından Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün görevleri, faaliyetleri ve projeleri katılımcılara aktarılırken Kavcar, birim olarak kentliden beklentilerine yönelik de bilgilendirmelerde bulundu.

AB hibesi ile gerçekleştirilen “Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi” kapsamında verilen hizmetler ile eski ve yeni depolama alanı hakkında bilgilerin verildiği toplantıda, geri dönüşümün ve geri dönüşebilen malzemelerin doğaya ve ekonomiye büyük katkı sağlayacağını belirten Kavcar “2011 yılında Birlik havzamızda toplanan ambalaj atığı ile; 85 bin ağacın kesilmesi önlendi, 170 hektar orman alanı kurtarıldı, 86 bin litre petrol tasarrufu sağlandı, 6 milyon ton su tasarrufu sağlandı, 195 bin ton CO2 salınımı önlenerek 70 bin Mw elektrik tasarrufu sağlandı. Ayrıca ambalaj atıkları bu sayede depolama alanlarına gitmeyip yer işgal etmemiş oldu” dedi.

Bir diğer bilgilendirme toplantısı ise Çanakkale Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından Troia Sosyal Yaşam Evi’nde gerçekleştirildi. Hemşire Tuğçe Nair, katılımcılara temel ilk yardım ile ilgili bilgiler verdi. Slaytlar eşliğinde ilk yardım konusunda yanlışlar, doğrular ve ilkyardım kurallarına değinen Nair, anlattığı örneklerle olay anında yanlış ve zamansız bir müdahalenin hasta/yaralının ömür boyu sakatlanma ve hatta can kaybına neden olabileceğine dikkat çekti.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri’nde yoğun katılımla gerçekleşen bilgilendirme toplantıları diğer hizmet birimlerinin faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme sunumları ile devam edecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir