Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sosyal Yaşam Evleri’nde KA.DER Eğitimi Gerçekleşti

Sosyal Yaşam Evleri’nde KA.DER Eğitimi Gerçekleşti

Çanakkale Belediyesi Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri’nde kadınların yurttaşlık konusundaki bilgilerini arttırmak amacıyla, KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği) ile ortaklaşa yürütülen grup eğitiminin son oturumuna Avukat ve Baro Kadın Komisyonu Başkanı Güneş Pehlivan katıldı.

6 hafta boyunca Salı ve Perşembe günleri 2 saat süre ile bir araya gelen kadınlar, medeni hukuk alanında gerçekleştirilen bilgilendirme çalışmaları ile konu hakkındaki bilgilerini tazeleyerek üzerine yenilerini katma imkanı buldu.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Sosyal Yaşam Evlerinde ücretsiz gerçekleştirilen çalışmaların amacı “Kadının her alanda yeterli bilgiye sahip olarak güçlenmesini sağlamak” olarak ifade edilirken gerçekleştirilen çalışmalar ile kadınların insan hakları, şiddet ile mücadele, vatandaşlık bilinci, seçmen ve seçilen olma gibi konularda motivasyon kazandığı ve edindiği bilgiler ile kendini daha güçlü hissettiği belirtildi. Bu anlamda, Sosyal Yaşam Evlerinin yeni döneminde de bilgilendirme çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir