STK’lardan Su ve Vicdan Nöbeti’ne Destek

STK’lardan Su ve Vicdan Nöbeti’ne Destek
02 Ağustos 2019

Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiinde “Doğa ve Yaşam” için başlatılan “Su ve Vicdan nöbetine” destek artarak devam ediyor.

Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su nöbeti 8. gününde ülkenin dört bir yanından gelen yurttaşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Çanakkale’li STK’ların ve Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi’nin başlattığı “Su ve Vicdan nöbeti” kamp alanına Türkiye’nin dört bir yanından çevre-doğa dostu dernekler, sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve yerel, ulusal, uluslararası basın temsilcileri, köşe yazarları, ünlü isimler akın ediyor.

Bugün maden ve kamp alanını, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi ve 31 Mart 2019 Yerel Şeçimlerinde İstanbul Beyoğlu’ndan Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Türkiye Kent Konseyleri Platformu, Gelibolu ve Karşıyaka Kent Konseyi gibi birçok sivil toplum kuruluşları katıldı.

Su ve Vicdan nöbetinin sekizinci gününde katılımcılar yürüyüş yaparak maden sahasının olduğu bölgeye giderek Alamos Gold firmasını protesto etti.

Sosyal medyada çok büyük destek alan eyleme birçok ünlü, siyasi isimler, aktivistler ve belediyeler #KazdağlarıHepimizin #KazDağınaDokunma #SuNöbetindeyiz diyerek destek vermeye devam ediyor.

5 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek su ve vicdan nöbeti büyük buluşmasına katılımın yoğun olacağı belirtildi.

Çanakkale Kent merkezinden Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiisinde su nöbeti yapılan bölgeye gelmek isteyen doğa severler için STK’ların talebi üzerine Cumhuriyet Meydanından saat 09.00, 13.00 ve 17.00’da servis araçları kalkıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir