Su Nöbetindeyiz…

30 Temmuz 2019

Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiinde Doğa ve Yaşam İçin Başlatılan “Su Nöbetine” destek büyüyor. Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su nöbeti 5. Gününde.

Çanakkale’li STK’ların ve Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi’nin başlattığı su nöbetine Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Tokat milletvekili Kadim Durmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis başkanı ve üyeleri, Cumhuriyet Halk Partili İlçe belediye başkanları, ve Sivil toplum kuruluşları, çevreciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kirazlı-Balaban çeşmesi mevkiinde oluşturulan kamp alanına Çanakkale ve kent dışından gönüllüler, dernek ve aktivistler konaklamak için geliyor.

Su nöbetinin beşinci gününde katılımcılar yürüyüş yaparak maden sahasının olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptığı konuşmalarda yaşanan süreç ve gelinen son durum ile ilgili bilgiler verdi.

Sosyal medyada çok büyük destek alan eyleme birçok ünlü, siyasi isimler, aktivistler ve belediyeler #KazdağlarıHepimizin #KazDağınaDokunma #SuNöbetindeyiz diyerek destek vermeye devam ediyor.

Çanakkale Kent merkezinden Kirazlı Balaban çeşmesi mevkisinde su nöbeti yapılan bölgeye gelmek isteyen doğa severler için STK’ların talebi üzerine Cumhuriyet Meydanından saat 09.00, 13.00 ve 17.00’da servis araçları kalkıyor.

Yorumlar...
  • Gülden Sökelioğlu
    31/07/2019 14:36

    Çanakkale'de şehit kanlarıyla sulanan topraklar, siyanürlü sularla zehirlenmek isteniyor. Doğa ve insanların katledilmesi kabul edilemez.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir