Su Perdesi’nin İlk Gösterimi Kordon Boyu Seyir Terası’nda Yapıldı

30 Aralık 2014

Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkalelilere armağanı olan Su Perdesi’nin ilk gösterimi Kordon Boyu Seyir Terası’nda yapıldı. Çanakkale Boğazı’nın sularında ışık ve müziğin adeta dans ettiği Su Perdesi gösterimine Çanakkaleliler yoğun bir ilgi gösterirken, protokolden de geniş bir katılım oldu.

Su Perdesi’nin ilk gösterimi, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Karakaş, Vali Yardımcıları Saim Eskioğlu, Hüseyin Kulözü, Cezmi Batuk, Cemal Yıldızer, Bekir Sıtkı Dağ, İdare Mahkemesi Başkanı İbrahim Aydoğdu, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, bakanlıkların il müdürleri, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve halkın yoğun katılımı ile izlendi.

Su Perdesi’nin ilk gösterimine ev sahibi olarak ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Başkan Yardımcıları Sadık Aydoğan, Mert Mildon, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Selçuk Erdoğan, Emin Aydoğan, Güven Barış Yüksel, Hasan Yürükçü, Mehmet Özkurnaz, Hikmet Sezen, Mustafa Kansu, Selçuk Semizoğlu ile Meclis ve oda üyeleri de katıldılar.

Su Perdesi gösterimi nedeniyle bir açıklama yapan ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, “Çanakkalemizin 100. Yıl etkinliklerinden bir tanesinin açılışına hepimiz şahitlik ettik. Su Perdesi bugünkü projemizin ismi. Hem gerek müzikle senkronize su hareketlerinden oluşuyor hem de aynı zamanda bir perde vazifesi de görebiliyor. Dolayısıyla o perdeye değişik görüntüler yansıtabiliyorsunuz. Özellikle 2015 yılı süresince Çanakkalelilere, bu Su Perdesi’nden çok hoş görüntüler izletmeyi planlıyoruz” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na ait olan bu projeye İÇDAŞ’ın da önemli destekler verdiğini belirten Osman Okyay, “Bugün de Sayın Valimiz, Sayın Milletvekilimiz ve şehrin tüm üst protokolü ile birlikte bunun açılışını yaptık, mutluyuz” dedi.

Soğuk havaya rağmen Çanakkalelilerin ilgi gösterdiği ve su ve ışık perdesiyle birlikte fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdiği Su Perdesi gösterimi 2014’ün son günü olan 31 Aralık’ta saat 22.00’den itibaren Kordon Boyu’nda izlenebilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir