“Sualtında Engel Yok Projesi” Çalışmalarına Başladı

11 Ekim 2013

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin ortağı olduğu “Sualtında Engel Yok” isimli proje, gönüllü ve engellilerin katılımıyla Kent Konseyinde düzenlenen toplantıyla çalışmalarına başladı.

Yüzme ve tüplü dalış sporuyla, 13-30 yaş arasındaki engelli bireylerin sosyal hayata adaptasyonlarının sağlanmasını amaçlayan projenin tanıtım toplantısına gönüllü katılımının yüksek olması memnuniyet yarattı.

Projenin tanıtıcı sunumunun yapıldığı toplantıda, proje açılış kokteylinin 22 Ekim tarihinde gerçekleşeceği, yüzme eğitimi faaliyetlerine ise 24 Ekim tarihiyle başlanacağı ilan edildi.

Projenin esas amaçlarının, engelli bireylerin ve gönüllülerin sosyal yaşam ve sportif faaliyetlerde daha etkin olmalarının sağlanması, toplumda farkındalık yaratmak, Çanakkalede yaşamını sürdüren engelli bireylere yüzme ve aletli dalış (Scuba) sporunu tanıtmak, toplumda engellilerin yardıma değil, olanaklara ihtiyacı olduğu algısını geliştirmek olduğu bir kez daha vurgulandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen bu programa katılmak isteyen 13-30 yaş arasındaki kız ve erkek bedensel engelliler Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ne başvurabilir veya 213 71 63 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir