sub | Lokal Programı 2019

04 Aralık 2019
18:00
sub
Topluluk Organizasyonu

30 Kasım Cumartesi günü Kaygısal Yapılandırma ile açılan sub Lokal Programı, 4 Aralık Çarşamba günü, “Ritüel” ile devam ediyor.

Etkinlikler, 4 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 18:00 ile 20:00 arasında Yeni Havra Sokak’ta bulunan mekanda gerçekleştirilecek.

4 Aralık‘ta, toplamda bir saate yayılan kolektif bir performanstan oluşan ikinci Lokal Programı ‘Ritüel’, programa aktif olarak katılan beş sanatçının kolektif bir şekilde gerçekleştirdiği atölye çalışmalarının çıktısı olacak.

Şehmus Biçer “Recomposition”
18:00

Etkinlik ÇOMÜ’de Medya ve Kültürel Çalışmalar programında “Dijital Kültür” başlığında Yüksel Lisansı’na devam eden Şehmus Biçer’in büyük-evrenden minil-evrene yaşam döngüsünü ele aldığı videosu ile açılacak.

Berçem Gözde Ölmez “Ritüel”
18:30

Etkinliğe ismini veren çalışma, ÇOMÜ’de Yüksek Lisansını “Modern Resimde Fantazmagorik ve Grotesk İmgeler” üzerine tamamlayan ve pratiğinde okültizm ve ezoterizme eğilerek, geçmiş-grotesk anlatılara güncel bir bakış geliştirmek üzerine çalışan, Berçem Gözde Ölmez’in üretimi olan ‘Ritüel’, günümüz ölüm kaygılarını bozuma uğratarak ayinsel, ilkel bir bakışla yansıtmayı amaçlar.

Deniz Toka “İçte’n Alan”
19:00

Kolektif performansı başlatacak olan bu çalışmayı takiben Deniz Toka tarafından Lokal Programı kapsamında üretilen ‘İçte’n Alan’, dansçı-koreograf Joao Fiadeiro’nun “Gerçek Zamanlı Kompozisyon” metodundan yola çıkarak 2018’de Leonid Lukin ve Daria Andreeva tarafından geliştirilmiş bir masa oyunu olan Jitsa’dan esinle sub’a uyarlanan performatif bir oyundur.

Eren Burhan “Uzay Öğünü”
19:30

Eren Burhan’ın ‘Toz Kasesi’ ve ‘Dağ Orkestrası’nı takiben 2019’da ürettiği altı şiirden oluşan deneyim dosyası, dört kanallı bir ses yerleştirmesine dönüşerek mekana yerleşecek ve aynı gün dinlenebilir olacak.

Duygu Yücel “Para Muhabbeti”
Aynı zamanda etkinlik kapsamında Giresun, Bulancak bölgesinde fındık üreticisi bir ailede doğan ve büyüyen Duygu Yücel’in büyüdüğü toplumu sosyo-ekonomik bağlamda yansıttığı “Para Muhabbeti” adında yeni çalışması da sergileniyor olacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir