Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sub’ta Sergi: “Açılış: ‘Özgeçmiş’ / Opening: ‘CV'”

Sub’ta Sergi: “Açılış: ‘Özgeçmiş’ / Opening: ‘CV'”

Sub, bahar sezon açılışı için duyurulan açık çağrısı ‘Özgeçmiş’ kapsamında gerçekleşecek grup sergisi ile 10 Nisan 2019’da açılıyor: Açık çağrı ile farklı disiplinlerden alınan başvuruların ‘seçici bir ekip’ olmadan doğrudan izleyiciye ulaştırılması amaçlanıyor. ‘Özgeçmiş’, 20 Nisan’a dek devam eden sergiye paralel etkinlikler ve ay sonuna kadar süren bir program ile izleyicilerle buluşacak.

Açılış sergisiyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

CV olarak kısaltılan curriculum vitae, Latince kelime anlamıyla ‘hayatın gidişatı’ anlamına gelmektedir. Günümüze gelindiğinde CV, Türkçe anlamıyla ‘Özgeçmiş’, genellikle bir yere başvururken derlenen eğitim, nitelikler, önceki işler ve bazen de kişisel ilgi alanları hakkında kısa bir yazılı açıklama haline gelmiştir.

‘Özgeçmiş’ ile katılımcıların, günümüzde sıkça kullandığımız bu formatı tartışmaya açan işlerini ve alternatif özgeçmişlerini paylaşmalarını öneren sub, bu soruya cevap veren tüm başvuruları görülebilir kılmayı hedefliyor.

Açılış sergisinde yer alacak işler, farklı medyumlar aracılığıyla alternatif özgeçmişler sunuyor. Özgeçmiş formatını yapı bozumuna uğratan kağıt işler, toplumsal ‘özgeçmiş’e gönderme yapan, konuyu tartışmaya açan video, yerleştirme ve resimler 20 Nisan’a kadar sub’da görülebilir olacak.

Sub, İsmetpaşa Mahallesi, Yeni Havra Sokak, No:11 Çanakkale adresinde.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir