Sur’a İkinci Yardım Kamyonu Gönderilecek

19 Eylül 2014

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde kardeş kent Diyarbakır’ın Sur Belediyesi’ne sığınan Ezidi kadın ve çocuklara yönelik başlatılan yardım kampanyasının sağlıklı bir şekilde ulaştırılması ve ihtiyaç sahiplerine moral desteği verilmesi amacıyla Sur’a giden Çanakkale heyeti, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Kentteki sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere kentlilerin de büyük destek verdiği kampanya kapsamında yaklaşık 500 Ezidi kadın ve çocuğa yardım malzemeleri geçtiğimiz günlerde ulaştırılmıştı. Çanakkale’den Sur Belediyesi’ne uzanan dostluk eli Diyarbakır halkı tarafından da memnuniyetle karşılanırken, kampanya kapsamında Sur Belediyesi’ne giden heyet, Başkan Gökhan’la bir araya gelerek buradaki izlenimlerini paylaştı. Ziyarete, kampanyanın öncülüğünü üstlenen Başkan Gökhan’ın eşi Hale Gökhan başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gönüllüler ve heyette bulunan Çanakkale Belediyesi çalışanları katıldı.

Ziyarette bir konuşma yapan Uluslararası Basın Örgütü Yönetim Kurulu üyesi ve Çanakkale Olay Gazetesi sahibi Aynur Ganiler, Çanakkale Belediyesi’nin yürüttüğü kampanyanın oldukça anlamlı olduğunu ve Sur Belediyesi tarafından da memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Onlar için bu kampanya çok önemliydi. Çünkü çoğu eşini kaybetmiş durumda. Çocuklarını yolda kaybedenler var. Batıdan giden ilk yardım kampanyası Çanakkale’dendi. Biz de Barışın kentini ve halkını Ezidi halkına anlattık” dedi. Çanakkale Tabip Odası Başkanı Hülya Görgün de, şu an çadırlarda kalan Ezidi halkının kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte zor şartlar altında bulunacağını belirterek, konteynır talebi bulunduğundan söz etti.

Yardım kampanyasının öncülüğünü üstlenen Başkan Gökhan’ın eşi Hale Gökhan ise, “Yardım kampanyamız devam ediyor. Göndereceğimiz ikinci yardım kamyonu için de kent halkının desteğini bekliyoruz. Bu kez, soğuk hava koşullarında Ezidi halkının üşümemesi için kışlık giysi desteğinde bulunacağız. Şimdiden yardımlarını esirgemeyen değerli Çanakkale halkına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İzlenimleri dinleyen, istek ve talepler hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, yaklaşan kış aylarında yaşanabilecek mağduriyetin mümkün olduğunca giderilmesi için ikinci yardım kamyonunun da hazırlanması için çalışmaların başlayacağını ifade etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir