Sürekli Arızalanan Feribot Vatandaşı Çileden Çıkardı!

24 Kasım 2015

Gökçeada Kuzu Limanı’ndan bugün saat 07.00 seferini gerçekleştirmek üzere 140 yolcu ve 46 araç Kabatepe’ye hareket eden ve saat 08.20’de makineleri arızalanan Gökçeada-1 Feribotu, Kabatepe Limanı’na 1.5 mil uzaklıkta denizin ortasında kaldı. Sosyal medyada ise bu fotoğraf günün en çok paylaşılanları arasında yer aldı.

Bugün sabah saatlerinde Gökçeada-1 Feribotu’nun, pistonlarında meydana gelen arıza nedeniyle makineleri durdu. Deniz ortasında arızanın giderilemeyeceği anlaşılınca, Gökçeada Kuzu Limanı’nda bağlı GESTAŞ’a ait 57’nci Alay Feribotu bölgeye gönderildi. Gökçeada-1 Feribotu, 57’inci Alay feribotuyla çekilerek, 10.30’da limana yanaştırıldı. Ardından yolcu ve araçlar tahliye edildi. Feribot arızası nedeniyle, Gökçeada’ya gidecek yolcular ise, Kabatepe Limanı’nda kuyruk oluşturdu. Gökçeada-1 Feribotu yerine, 57’inci Alay Feribotu, seferlere devam etti.

“Sürekli Arızalanıyor Çözüm Bulun”

Geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında da arızalanan feribot yüzünden, vatandaşlar denizin ortasında mahsur kalmıştı. Bu kez de aynı feribotta yine arıza meydana gelince Gökçeada’ya gidecek vatandaşlar, sosyal medya üzerinden duruma bu fotoğraf ile tepki gösterdiler. Çanakkale Valisi Hamza Erkal’a seslenen vatandaşlar söz konusu feribotun yerine yeni bir feribot istediklerini söylediler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir