Süt Üreticisine Kredi Müjdesi

15 Aralık 2010

Bayramiç Süt Üreticileri Birliği ile Ziraat Bankası arasında yapılan protokolle üreticiye 1 ile 50 baş hayvan alması için kredi verilecek.

Bayramiç Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şinasi Darıcı, ülke hayvancılığının sağlıklı bir gelişim sağlaması ve pazarlama noktasındaki sıkıntıların yaşanmaması için Süt Üreticileri Birliği?nin üyelerine kolaylık sağlamayı amaçladığını belirterek, ?Bu kapsamda ilçemiz Süt Üreticileri Birliği ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri arasında imzaladığımız protokolle üreticiye 1 ile 50 baş hayvan alması için 0 faizli ve 7 yıl vadeli kredi verilmesi kararlaştırıldı. Gelecek talep doğrultusunda Hollanda?da yapacağımız ön araştırma ve fiyat pazarlığı sonucu hayvanları ithal edeceğiz? dedi.

Darıcı, birlik aracılığıyla üreticilere yapılan her türlü destekleme ve süt bedeli ödemesinin Ziraat Bankası tarafından yapılacağını da belirterek, ?Kredi taksitleri üreticiye vade sonunda her ay periyodik olarak ödenen süt bedellerinden karşılanacak. Toplam taksit tutarının taksit süresince aya bölünmesi suretiyle kesinti yapılarak üreticinin Ziraat Bankası?ndaki kredi hesabında biriktirilecek. Biriken tutar üreticinin kullandığı tarımsal kredinin geri ödenmesinde kullanılacak? dedi.

Bayramiç Ziraat Bankası Müdürü Nalan Mıhcıokur da yaptığı konuşmada Ziraat Bankası mevzuatı çerçevesinde hayvan üreticisine destek amacıyla böyle bir protokol imzaladıklarını dile getirerek,?İmzalanan bu protokolün ilçemizde hayvancılığın gelişmesine önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Üreticimize hayırlı olsun? dedi.
Bayramiç Ziraat Bankası?nda gerçekleştirilen protokole Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, Ziraat Bankası Bayramiç Şube Müdürü Nalan Mıhcıokur, Bayramiç İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca, Bayramiç Ziraat odası Başkanı İsmail Pehlivan katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir