‘Taçsız Kral’ Ayhan Işık’ın Otomobili Alıcı Bekliyor

09 Şubat 2011

Türk sinemasının unutulmaz oyuncuları arasında yer alan, oynadığı yaklaşık 200 filmdeki rolleriyle sinema tarihine adını ”Taçsız Kral” olarak yazdıran Ayhan Işık’ın ölmeden önce satın aldığı 1977 model ”Buick” marka otomobili Çanakkale’de satılığa çıktı.

Çanakkale’de yaşayan Kaan İzmir, klasik otomobillere duyduğu ilgi nedeniyle Ayhan Işık’ın 1977 yılında yurt dışından satın aldığı ve Türkiye’ye getirdiği otomobili, 2 yıl önce İstanbullu bir iş adamının satılığa çıkardığını gördü.

Söz konusu kişiyle irtibata geçen İzmir, 6600 motor ve 406 beygir gücündeki otomobili 20 bin dolara satın alarak Çanakkale’ye getirdi.

Orijinalliğini koruyan otomobilin 4 camının da elektronik olduğunu, koltuklarının elektronik ayarlanabildiğini, direksiyonunun hidrolik, vitesinin otomatik olduğunu anlatan İzmir, ”Otomobile her binişimde adeta o eski günleri anımsıyorum. Otomobilin direksiyonunun onun parmak izlerini, pedalında ayak izlerini taşıdığı bilmek beni cezbediyor” dedi.

İzmir, otomobili satın almasının bir diğer nedeninin de Işık’ın mirasına sahip çıkmak olduğunu dile getirdi.

Otomobili istemeyerek de olsa satışa çıkardığını ifade eden İzmir, ”Her gün onlarca kişi telefonla arayıp, otomobili soruyor. Özellikle film yapımcıları, otomobili kiralamak istiyor. Yurt dışına gideceğim için babamın otomobille ilgilenemeyeceğini düşündüğümden dolayı böyle bir karar aldım” diye konuştu.

[Kaynak: NTVMSNBC]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir