Talat Göktepe Parkı Yenilenen Yüzüyle Kentlinin Hizmetinde

29 Haziran 2013

İsmetpaşa Mahallesi Genç Osman Sokak’ta bulunan Talat Göktepe ağaçlandırma sahasındaki çalışmalar sona erdi. Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada 1995 yılında Çevre Gönüllüleri Derneği ve kentimizdeki ilköğretim okulu öğrencileri tarafından ağaçlandırılması gerçekleşen alanda, zamanla ağaçların büyümesi ile oluşan piknik alanı görüntüsü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla daha kullanışlı ve temiz bir hale getirildiği belirtildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kentlilerimizin yeşil alanlardan daha fazla yararlanması amacıyla Talat Göktepe Parkı’na piknik masaları, oturma alanları, ahşap orman çeşmeleri ile çocukların da eğlenceli vakit geçirebilmeleri adına oyun grupları yerleştirildi. Peyzaj çalışmaları ile son şeklini alan park alanının kullanımını gün içine yaymak adına kurulan ışıklandırma sistemi ile birlikte de Talat Göktepe Parkı’ndaki çalışmalar sona erdi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından ise, kentlilerimizin haftanın yedi günü, hem gündüz hem de gece saatlerinde vakit geçirebilecekleri bir alan ortaya çıkmış oldu.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir