Tam Tam Nesne Tiyatrosu ile Sahip Olmak Ya Da Olmamak…

11 Aralık 2014

Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen aylık kültür etkinlikleri kapsamında 09 Aralık 2014 Salı günü, Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde, Tam Tam Nesne Tiyatrosu’nun “Sahip Olmak Ya Da Olmamak” adlı oyunu izleyici ile buluştu.

Hikayelerin Sırrı: Çocuklarla Nesne Tiyatrosu ve Görsel Bir Araştırma programı kapsamında Hollanda’dan gelen tiyatro ekibi “Tam Tam Objektentheater” tarafından sahnelenen oyun izleyiciden büyük ilgi gördü.

Gizemli torbaya sahip olmak isteyen farklı karakterlerin birbirleriyle savaşını anlatan oyunda tüm karakterleri ve dekoru nesneler oluşturuyor. Bir makasın kuşa, kerpetenin örümceğe dönüştüğü oyun, eğlenceli canlandırmaları ve yaratıcı görselliği ile her yaş grubuna hitap ediyor.

Tiyatro sanatının yaratıcılığını ve sahnede oyuncu ve diyalog olmadan da hikâye anlatılabildiğini gözler önüne seren “Tam Tam Nesne Tiyatrosu”, bildiğimiz her nesnenin yaratıcılığımızla birleştiğinde hikaye anlatma aracına dönüştüğünü gösteriyor.

Hikayelerin Sırrı, Diyarbakır Sanat Merkezi koordinasyonunda, Diyarbakır ve Çanakkale’de, Çanakkale Belediyesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Arkadaşım Bienal ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi işbirliğiyle yürütülüyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir