Tapu Kadastro Müdürlüğü 165 Yaşında

21 Mayıs 2012

Çanakkale Tapu ve Kadastro Müdürleri, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti. Kadastro Müdürü Namık Kemal Erzurum, önümüzdeki yılın sonunda Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin yeni binada aynı çatı altında hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

Çanakkale Tapu Müdürü Emine Ilgın ve Kadastro Müdürü Namık Kemal Erzurum, teşkilatın 165. yıl dönümü dolayısıyla Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 165. yılını kutladıklarını söyleyen Çanakkale Tapu Müdürü Emine Ilgın, “Bu kapsamda ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bizim için güzel bir gün. Bundan sonra daha sık beraber olacağız. Biz de teşkilatımız gibi atakta bulunup daha güzel şeyler yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kadastro Müdürü Namık Kemal Erzurum ise önümüzdeki yılın sonunda yeni binaya kavuşacaklarını belirterek, “Yeni yerimiz eski otogarın karşısında. Tarım İl Müdürlüğüne tahsisli arazi üzerine yapılıyor. Kısmetse 2013 sonuna doğru binayı bitirmiş olacağız” dedi. Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin ayrı binalarda bulunmasının Çanakkale için büyük eksiklik olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Dar bir alanda olmasına rağmen, hizmetten yana bir sıkıntı olmuyor. Vatandaş da memnun. Sanırım sadece yer darlığından dolayı bir sıkıntı olabilir” diye konuştu.

TAPU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ 165. YAŞINDA
Tapu ve Kadastro Teşkilatının 165. yılı Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde de kutlandı.

Lapseki Tapu Sicil Müdürü Yücel Terzierol, 165 yıldır halka hizmet eden camianın resmi bir günle anılmasının önemli olduğunu belirterek, “Tarihte ilk defa 21 Mayıs 1847 yılında Mahmut Esat Efendi tarafından taşınmazların kayıt altına alınması maksadıyla “Defterhane-i Amire Kalemi” adı altında kurulan Tapu ve Kadastro Teşkilatı 165. yılını kutluyor. Hayırlı olması temenni ediyorum” dedi.

TAKBİS sistemiyle daha hızlı ve daha güvenli bir hizmet politikasına geçtiklerini aktaran Tapu ve Sicil Müdürü Terzierol, yeni uygulamanın tüm vatandaşlara rahat bir nefes aldıracağını sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir