Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tarihe Saygı Parkı Rehabilite Edilecek

Tarihe Saygı Parkı Rehabilite Edilecek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve OPET arasındaki anlaşma gereği Eceabat İskelesi?ndeki parkın rehabilitasyonuna yönelik oluşturulan projenin çalışma toplantısı üniversite senato salonunda yapıldı.

ÇOMÜ?nün hazırladığı projenin OPET tarafından kabul edildiğini belirten yetkililer, ?Proje kapsamında maketlerin onarımı, siper, büst ve canlandırma mankenlerinin restorasyonu, savaş malzemelerinin yeniden tasnifi, bilgilendirme ve tanıtım tabelalarının yapılması, parkın peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma çalışmaları yapılacak. Proje ile ilgili çalışmalar ise protokolün imzasından sonra başlayacak? dedi.

Toplantıya, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir başkanlığında ÇOMÜ?nün tarih, peyzaj mimarlığı, seramik, resim bölümlerine ve Çanakkale MYO İnşaat Programı’na mensup öğretim elemanları, OPET adına ise OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Suat Eyilli ve ekibi katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir