Tarım Makineleri Törenle Hizmete Girdi

19 Haziran 2010

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Bahadırlı köyünde hububat hasadı öncesi alınan yeni tarım makineleri törenle hizmete girdi.

Bahadırlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Ceylan, 2010 yılı hububat sezonu için çiftçilere daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla yeni tarım makinelerini aldıklarını belirterek, ?Kooperatifimize yeni aldığımız çift çeker traktör ile balya bağlama makinesini çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Bu alınan makinelerle kooperatifimizin bir biçer bağlar makinesi, iki çift çeker traktör ve iki balya bağlama makinesi oldu” dedi.

Bahadırlı Köyü Muhtarı Ayhan Topaloğlu ise köyde 30 bin dekar ekilebilir tarım arazisinin bulunduğu belirterek, ?Kooperatifimize bağlı tarım makineleri ile hububat hasadı başlamış bulunuyor. Yeni iş makinelerinin hizmete girmesi ile çevre köylerdeki çiftçilere de hizmet vereceğiz? dedi.

Köy meydanında hasat öncesi kooperatif bünyesine kazandırılan tarım makineleri için yapılan törene Çan ilçe Tarım Müdürü Cengiz Emür, İlçe Tarım Danışmanı Özgür Gökmen, MHP Çan İl Genel Meclis Üyesi Halil Turhan ile çevre köy kooperatif başkanları ile çiftçiler katıldı.

Törene katılanlara daha sonra pilav ve ayran ikram edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir