Tarımsal Kalkınma Zirvesi Başladı

Tarımsal Kalkınma Zirvesi Başladı
30 Eylül 2021

“CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi” 30 Eylül 2021 Perşembe günü İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi'li 160 belediyenin yanı sıra, 300'ün üzerinde tarım kooperatifinin katılımıyla gerçekleştirilen zirveye Çanakkale Belediyesi de yerel kalkınma projeleri ve kooperatifleri ile katıldı. 30 Eylül -2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tarım zirvesine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Turan Ünüvar ve İrfan Mutluay, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Ümit Ural, ÇAKOP Başkanı Ali Rıza Berkit, Troida Kadın Kooperatifi Başkanı Nazmiye Gök ve kooperatif yönetimi katılımda bulundu.

Tarım zirvesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve üreticilerin yaptığı açılış konuşmaları ile başladı. Ardından Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal'ın “CHP'li Belediyelerin Tarım, Kırsal, Sosyal Hizmet Çalışmaları” sunumu ve Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın'ın Sarıbal ile beraber gerçekleştirdiği “CHP İktidarında Tarım” başlıklı sunumu gerçekleştirildi.  

Sunumların ardından zirvede görüşlerini bildiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, ülke tarımının sorunlarına değinerek, çözüm tavsiyelerini sıraladı. Yapılan konuşmaların ardından program, zirve kapsamında gerçekleştirilen tarım fuarı açılışı ile devam etti. Katılımcılar, kurdele kesimi ile açılışı düzenlenen fuarda yer alan stantları gezerek yerel kalınmaya yönelik düzenlenen projeleri incelediler. 

Tarım zirvesinde yerel kalkınmaya yönelik hayata geçirdiği proje ve yatırımlar ile yer alan Çanakkale Belediyesi de fuar alanında açtığı stantta Tohum Sandığı, Üretici Pazarı, Aromatik Bitki Parkı, Halkın Bakkalı projeleri ile yer aldı.  ÇAKOP ve Troida Kadın Kooperatifi'nin de tanıtımının yapıldığı Çanakkale Belediyesi bölümünü Cumhuriyet Halk Partisi Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Belediye Başkanları ile beraber ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sergilenen ürünleri inceleyerek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'dan Çanakkale Belediyesinin yerel kalkınma projeleri ve kooperatif çalışmalarına ilişkin bilgi edindi. 

Ülke tarımının sorunlarının ve çözüm tavsiyelerinin ele alındığı zirve kapsamında gerçekleştirilen fuar alanında yer alan Çanakkale Belediyesi, yerel kalınmaya ilişkin hayata geçirdiği projelerin yanı sıra gerçekleştirilen faaliyetleri tanıtacak.  

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir