Taşoluk Barajı Sulaması, 22 Ocak’ta İhaleye Çıkıyor

19 Aralık 2012

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’in yaptığı ortak yazılı açıklamada “Taşoluk Barajı Sulaması” ihalesinin 22 Ocak 2013 tarihinde yapılacağı bildirildi.

“Taşoluk Barajı Sulaması” projesinin bölgenin ekonomik hayatına büyük katma değerler üreteceği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sevgili Hemşerilerimiz,
Bölge Tarım ve Hayvancılığına çok büyük katkılar sağlayacak olan “Taşoluk Barajı Sulaması” ihalesi 22 Ocak 2013 tarihinde yapılacaktır.
Yapımına uzun yıllar önce başlanan lakin bitirilmesi onuru AK Parti iktidarına nasip olan Taşoluk Barajı, bölgenin ekonomik hayatına büyük katma değerler üretecek bir projedir. Milletimizin büyük desteği ile bitirilen Taşoluk Baraj gövdesinde su tutulmaya başlanmış idi. Bölgenin 100.000 dönüm civarında ki verimli topraklarına can katacak sulama kanallarının yapılması işine tarafımızca büyük önem verilmiştir.
Hükümetimizin ve Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın çalışmaları sonucu “Taşoluk Barajı Sulaması” yapım ihalesi için Kamu İhale Kurumundan 22 Ocak 2013 tarihine gün alınmış ve ihale ilanına çıkılmıştır.
İhale 22 Ocak 2013 günü saat 14:30’da DSİ 25. Bölge Müdürlüğü Proje ve İnşaat Şube Müdürlüğünde yapılacaktır. İhale sonrası sözleşme imzalanmasıyla 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve işin tamamlanması için ihaleyi alan firmaya 1000 gün süre tanınacaktır.
İhale sürecini ve işin yapım sürecini yine bölge halkımızla birlikte takip edeceğiz. Bu projenin, hizmet etmekten büyük onur duyduğumuz milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Orman ve Su Bakanlığımız nezdinde başta DSİ Bölge müdürümüz ve Çanakkale DSİ Şube Müdürlüğümüz olmak üzere projede emeği geçen tüm DSİ çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Birlikte nice hayırlı ve başarılı işler için çalışmak temennisiyle saygılarımızı sunarız.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir