Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tatilciler Geri Dönüyor

Tatilciler Geri Dönüyor

Ramazan Bayramı ile birlikte yaz tatili de biterken, yurdun değişik bölgelerinden memleketlerine dönmeye başlayan vatandaşlar, Çanakkale ve Lapseki’de arabalı vapur iskeleleri önünde uzun araç kuyrukları oluşturuyor.

Vatandaşlar okulların Perşembe günü açılacak olması sebebiyle erkenden memleketlerine dönmeye başladı. Öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Lapseki ‘de arabalı vapur iskelelerinin önünde araç yoğunluğu yaşanırken, tatilciler zaman zaman feribot sırası sebebiyle birbirleriyle tartıştı. GESTAŞ A.Ş, öğle saatlerinden itibaren yoğunluk yaşanması üzerine Çanakkale-Eceabat hattında 4, Gelibolu-Lapseki hattında da 3 olmak üzere toplam 7 arabalı vapurla saatsiz olarak sefer yaparak, tatilcileri Asya ile Avrupa arasında taşımaya başladı.

GESTAŞ A.Ş.’ye ait arabalı vapurlarının haricinde, il merkezinde sefer yapan mini feribotlar da sefer sayısını arttırdı. 3 mini feribotla Çanakkale-Kilitbahir arasındaki seferler aralıksız olarak sürerken, araç yoğunluğunun durumuna göre sefer sayısının daha artırılacağı açıklandı. Öte yandan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri de yollarda gerekli tedbiri aldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir