Tatilcilerin Geri Dönüş Çilesi Başladı

03 Ekim 2008

Hafta sonu trafiğe yakalanmak istemeyen tatilciler 9 günlük bayram talilini yarıda keserek memleketlerine dönmeye başlayınca Çanakkale’de araç yoğunluğu yaşandı.

Ramazan Bayramı’nı yurdun değişik bölgelerinde geçiren tatilcilerin geri dönüşlerinde feribotları tercih etmesi sebebiyle Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki hatlarında oluşan yoğunluk 7 feribotun sefer yapmasıyla en aza indirilirken, özel sektöre ait mini feribotlar da seferlerini aralıksız sürdürüyor. Öğle saatlerinden itibaren araç yoğunluğu yaşanması üzerine Çanakkale-Eceabat hattında 4, Gelibolu-Lapseki hattında da 3 olmak üzere GESTAŞ’a ait toplam 7 arabalı vapur saatsiz olarak sefer yaparak
araçları Asya ile Avrupa arasında taşımaya başladı. GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, 7 feribotun devreye girmesiyle yoğunluğun tamamen ortadan kalktığını belirterek, araç durumuna göre seferlerin bu şekilde devam edeceğini kaydetti. Bu arada GESTAŞ A.Ş.’ye ait arabalı vapurlarının yanı sıra il merkezinde sefer yapan mini feribotlar da sefer sayısını arttırdı. 3 mini feribotla Çanakkale-Kilitbahir arasındaki seferler fasılasız olarak sürerken, araç yoğunluğunun durumuna göre bu sefer sayısının artabileceği
açıklandı.
Sahil bölgelerine giden vatandaşlar, 9 günlük tatilin sona ermesine 2 gün kala geri dönmelerinin en önemli sebebinin hafta sonu trafiğe yakalanmamak olduğunu belirterek, “Eğer hafta sonu yola çıkmış olsaydık, yolda yoğun bir trafiğe yakalanıp saatlerce beklemek zorunda kalacaktık. Şu an yollarda trafik normal” dediler.
Öte yandan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de araç yoğunluğu olma ihtimaline karşı gerekli tedbirleri aldı. İskelede araçların trafiği kilitlememesi için seferber olan ekipler, bölgede çalışmalarını sürdürüyor.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir