“Tavan Arası” Seramik Sergisi

02 Mart 2018
06 Şubat 2018
Çanakkale Seramik Müzesi
Sergi

Çanakkale Seramik Müzesi, 13. Süreli Sergisini 2 Mart 2018’de açıyor. Etkinliğin ilk konuğu Seramik Sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu olacak.

Seramik Sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’nun ‘Tavan Arası’ adlı seramik sergisi açılışı 2 Mart 2018’de gerçekleştirilecek. 6 Mart 2018 tarihine kadar açık olacak serginin herkese açık olduğu belirtildi.

TUBA ÖNDER DEMİRCİOĞLU KİMDİR?

1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, Artistik Seramik bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı.
1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında Sanatta Yeterlilik Eğitimini tamamladı.
1989 yılında Gorbon Sanat Atölyesinde tasarımlar yaptı.
1990 yılından itibaren Atilla Galatalı ve Filiz Özgüven Galatalı ile birlikte seramik form ve yüzeysel tasarım çalışmaları yaptı.
1994-1998 yılları arasında Derishow’un tasarım grubunda yer aldı.
Sosyal sorumluluk projeleri için bazı belediyelere sanat danışmanlığı yapmakta olan sanatçı aynı zamanda UKKSA’nın danışma kurulunda bulunmaktadır.
Sanatçı 2001 yılında kurduğu seramik stüdyosunda kendi çalışmaları dışında artistik seramik eğitimleri vermekte, workshoplar düzenlemektedir.Aynı zamanda mekanlar için heykel ve büyük boyutlu yüzeysel tasarım çalışmaları yapmaktadır.
11 kişisel sergisi olan sanatçı yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katılmıştır.Sanatçının eserleri, birçok yerli ve yabancı koleksiyonlarda, kataloglar da ve üç müzede yer almaktadır.

ÖDÜLLER
1989– Genç Yetenekler Seramik Yarışması, Sergileme Ödülü, İSTANBUL
1990 – Kültür Bakanlığı Sergisi, D.G.S.G Genç Kuşak Sanatçıları Seramik Sergisi, ANKARA
1991 – 52. Devlet Resim Heykel Sergisi, ANKARA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir