TDD’de “Çanakkale’den Selanik’e” Söyleşisi

TDD’de “Çanakkale’den Selanik’e” Söyleşisi
26 Eylül 2017

Topluma Destek Derneği, Başarı Öyküleri kapsamında “Çanakkale’den Selanik’e Atasının İzinde” projesini düzenleyen Çanakkaleli gençleri ağırladı.

Başarı Öyküleri söyleşileri hakkında bilgi veren Topluma Destek Derneği Başkanı Kahraman Uzan “Dernek olarak kentimizde yer alan gençleri bilinçlendirmek ve onların sosyal hayatlarına katkı sağlamak amacı ile yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Her hafta yapacağımız Başarı Öyküleri programında kentimizde yaptıkları çalışmalarda örnek olan gençleri ve topluma yol gösteren kişileri ağırlıyoruz. Bu hafta Başarı Öyküleri programımızda Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya tarihine adını yazdırdığı yer olan Çanakkale’den, onun doğduğu eve Selanik’e bisikletleriyle giden arkadaşlarımızı ağırladık. Bizlere hem yol deneyimlerini anlattılar hem de bisiklet kullanımı hakkında bilgiler verdiler. Bisikletin aslında yaşamın bir parçası olduğunu bizlere aktardılar. Bu anlamlı söyleşi için çok teşekkür ederiz. Başarı Öyküleri programlarımız devam edecek.” dedi.

“Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde”

Çanakkale’den Selanik’e Atasının İzinde projeleri ile Selanik’e giden Doğancan Çetin ise “Topluma Destek Derneği’nin davetlisi olarak katıldığımız ve Çanakkale Bisiklet Platformu’nun bir projesi olan Çanakkale’den Selanik’e Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde projesi ile tur sırasında yaşadıklarımızı anlatmak ve Çanakkale’de bisiklet kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz söyleşiye katılan bütün katılımcılara ve Topluma Destek Derneği yönetimine, tur arkadaşlarım Burak Özen ve Ömer Emre Özen’e bu projeye imza atmamıza ve bizlere ışık olan Orhan Aytemel’e teşekkür ederim.” dedi.

Aynı proje kapsamında yer alan Ömer Emre Özen de açıklamasında “Topluma Destek Derneği’nin düzenlemiş olduğu söyleşiye katılarak, Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde projesini ve bu proje kapsamında edindiğimiz deneyimleri anlattık. Bizlere bu fırsatı veren Topluma Destek Derneği ekibine teşekkür ediyor, bisikleti seven ve bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak isteyen herkesi çalışmalarımıza bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir