Tedavi Masraflarını Karşılamak İçin Hindi Satıyor

28 Aralık 2010

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yaşamını sürdüren ilik kanseri Ramazan Kızık, tedavi masraflarına katkı sağlamak amacıyla yetiştirdiği hindileri satıyor.

Çanakkale’de 2 yıl önce tedavi amacıyla gittiği hastanede ilik kanseri olduğunu öğrenen emekli Ramazan Kızık (55), emekli maaşının tedaviye yetmeyeceğine inanarak hindi yetiştirmeye başladı. İlçe merkezi yakınındaki bahçesinde ağırlıklı olarak hindi yetiştirdiğini belirten Ramazan Kızık, “Yılbaşı yaklaşıyor.Yetiştirdiğim 200 adet hindinin tanesini 70 ile 100 TL arasında değişen fiyatlarla satmaya başladım. Sattığım bu hindilerle tedavime de devam edeceğim” dedi.

Ramazan Kızık, bahçesinde hindi dışında sülün yetiştirmeye de meraklı olduğunu belirterek, “Bir yakınımdan aldığım sülün yumurtalarını kuluçka tavuklarına çıkarıyorum. Hayvanları çok seviyorum. Sülünlere ise ayrı bir merakım var. Bahçemde yılbaşında satmak için hindi yetiştirdim. Yeni yıl yaklaştıkça müşteriler de arttı. Hindileri büyüklüğüne göre 70 ila 100 TL arasında değişen fiyatlarla satıyorum” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir