Tek Nefes ile 110 metre Yeni Dünya Rekoru!

Şebnem Göksel
22/10/2016
22 Ekim 2016

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya’nın Kaş ilçesinde şehitler için yaptığı dalışta, 110 metrelik yeni bir dünya rekoru kırdı. Ercümen bu rekorla, 100 Şehit çocuğuna eğitim hayatları boyunca maddi, manevi destek sağlamış oldu.

Hidayet koyundaki rekor denemesinde Şahika Ercümen, tüpsüz olarak “değişken ağırlık paletli” kategorisinde dalış yaptı. Tek nefeste 110 metreye dalmayı başaran Ercümen, serbest dalış dünya rekorunun sahibi oldu. Ercümen’in 110 metreye inip çıkması 2 dakika 40 saniye sürdü. Sporcu, zaferini kutladığı ekip arkadaşlarıyla denizde Türk bayrağı ve üzerinde “Şehitlerimiz için tek nefes, tek yürek” yazan bir pankart açtı.
“Bu sefer nefesimizi Şehitlerimiz ve Onların emaneti çocuklarımız için tutuyoruz! “Turkuazın Çocukları Projesi” ile 100 Şehit Çocuğumuza eğitim hayatları boyunca maddi, manevi destek yaratılacak! Nefesiniz bizimle olsun!” sloganı ile dünya rekoru kıran Şahika Ercümen; “2 yıldır bu günü bekliyorduk! Uykusuz geçen geceler, ter ve gözyaşı ile karışık antrenmanlar sonrası sonunda Tek Nefes ile 110 metreye inerek Şehitlerimiz için Dünya Rekoru kırdık! Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir