Tekirdağ TSO, Çanakkale Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

16 Nisan 2015

Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Ziyarette Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengin Günay, Meclis Başkanı Mustafa Özden, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Erhan Tanrıöver ve Mestan Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Karaoğlu, Cihan Çömez, Galip Öge ve Genel Sekreter İrfan Ekici’nin yer aldığı heyete, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardimcisi Salamon Halyo, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu ve Genel Sekreter Sevcan Elver ev sahipliği yaptılar.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yapılan ziyaret ile ilgili olarak; sıcak karşılanmalarından dolayı öncelikle Çanakkale Ticaret Borsası Yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler Bölgemizdeki oda ve borsalarımızla sürekli birlik ve dayanışma içindeyiz, buda şüphesiz ki bize her zaman güç vermektedir.

Ayrıca Günay; 2015 yılında insanlık tarihinin en büyük savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale Savaşlarının 100.yıldönümünde Çanakkale’de bulunmaktan büyük bir gurur duymaktayız. Borsamıza ev sahipliğinden dolayı Şahsım ve Kurumum adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “100. Yıl etkinliklerimiz Çanakkale için, ülkemiz için çok özel bir dönem. Çok farklı ve geniş kapsamlı olarak değerlendirilmesi ve kutlanılması gereken bir yıl. Ülkemizdeki tüm oda ve borsalarımızın olağan toplantılarından birini ilimizde yapmalarını, Çanakkale’yi tanımalarını, 100. Yıla ilişkin mesajları ve çalışmaları tüm dünyaya anlatmalarını istiyoruz.
Bu nedenle davetimize icabet eden tüm meslektaşlarımıza, dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Toplantılarımız ülkemizin tanıtımı, ilimizin tanıtımı ve yatırımlarımız açısından çok olumlu ve yapıcı. Kurumlarımız arasındaki kültürel, ticari ilişkilerimiz gelişiyor. İlimizin değerlerini tüm dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. 100. Yıla ilişkin olarak ülkemizin tüm hazırlıklarını ve mesajlarını dostlarımıza, işadamlarımıza ve özel sektörümüze anlatmaya çalışıyoruz. Bu nedenle 2015 çok özel bir yıl ve çok anlamlı bir yıl” dedi.

S.Kaya Üzen devamla “100. Yıla devletimiz, savaşa katılan ülkeler, dünyanın önde gelen ülkeleri çok büyük önem veriyorlar. 25 Nisan törenlerimize dünyadan birçok devlet veya hükümet başkanı iştirak edecek. Birçok uluslararası kuruluşun başkanı katılacak. Bu nedenle törenlerin geniş olarak kutlanması, tüm dünyaya ülkemizin görüş ve mesajlarının aktarılması açısından bu törenler çok büyük önem arz etmektedir.
Bu nedenle tüm dünyanın toplandığı, tüm dünya liderlerinin buluşma yeri olan ve tüm dünyaya barış mesajlarını vereceğimiz Çanakkale’de değerli oda ve borsalarımızın yöneticilerinin bir araya gelmesi, toplantılarımıza icabet etmesi, ilimizi ziyaret etmesi çok anlamlı ve önemlidir.” dedi.

Başkan Üzen, ayrıca 100. yıl kapsamında İlimizde gerçekleşecek olan Expotroia 100. yıl Gıda ve Tarım Fuarı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek, “Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu önemli fuarda sizlerle birlikte olmak bize büyük mutluluk verecektir” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Üzen son olarak “Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran siz değerli başkanlarımıza ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Toplantılarımızdan ve meslektaşlarımızla biraraya gelmekten çok büyük sinerji ve başarılı ortaklıkların, tanıtımların doğmasını umut ediyoruz. 100. Yılın hem ülkemiz hem de ilimiz için hayırlı ve uğurlu sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir