Teknik Çalışmalarda Son Durum…

09 Aralık 2015

Çanakkale Belediyesi tarafından sürdürülen, kentin çeşitli bölgelerinde teknik alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Teknik program çerçevesinde, Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde kaldırım yenileme çalışmaları başlatıldı. Önceki haliyle beton kaplama olan kaldırımlarda parke taş düzenlemesi gerçekleştirilerek, yenileme yapılacak. Çalışmaların kısa bir süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Bir başka çalışma da, Cevatpaşa Mahallesi Zübeyde Hanım Sokak’ta gerçekleştirildi. Sokakta kısa bir süre önce sona eren alt yapı çalışmalarının hemen ardından üst yapı düzenlemesi de tamamlanarak, araç ve yayaların kullanımına yeniden sunuldu.

Teknik çalışmalar kapsamında, kentlilerimiz tarafından sıkça kullanılan Necippaşa Camii’nde de çeşitli düzenlemeler yapıldı. Camiinin depremde hasar gören minaresinin yenilenmesinin ardından, minare altında ve çevresinde bulunan kaplamalar düzenlenirken, camii duvarı da yenilendi. Bu alandaki çalışma, duvar korkuluklarının yerleştirilmesi ile birlikte son bulacak.

Bir süre önce Atikhisar Caddesi ile Ahmet Piriştina Caddesi kesişiminde başlatılan kavşak düzenleme çalışmaları da sona erdi. Özellikle Esenler Mahallesi’nde artan nüfusla birlikte yoğunlaşan trafiği rahatlatmak amacıyla gerçekleştirilen kavşak çalışması tamamlanarak kentlilerimizin hizmetine sunuldu.

Öte yandan, İsmetpaşa Mahallesi Şefik İnan Caddesi’nde bulunan Tekbank Sitelerinin önündeki otopark alanındaki düzenlemeler de son buldu. Bölgedeki yaklaşık 35 araçlık park alanında zemin düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir