‘Telvin Trio’ – Konser

18 Kasım 2009

Erkan Oğur, Turgut Alp Bekoğlu ve Ozan Musluoğlu’nun oluşturduğu müzik grubu Telvin 20 Kasım 2009 akşamı Mask Bar’da sahne alıyor.

BİLET : 15 TL
BİLET SATIŞ NOKTASI : MASK BAR

‘Telvin’, renklerin kendi arasındaki yolculuğu ya da manevi olarak halden hale geçiş diye tanımlanır. Ancak burada Erkan Oğur, Turgut Alp Bekoğlu ve Ozan Musluoğlu?nun çıktıkları uzun ve zorlu yolun adına karşılık geliyor.

Telvin, 1995’te İstanbul’da çalışmalarına başladıktan sonra ilk çıkışını yurtdışında yaptı, Houston ve New Orleans’ta konserler verdi. 2 defa katıldıkları Hollanda – North Sea Jazz Festivali’nde Trio çok beğenildi, Türkiyede de verdikleri sayılı konserlerle caz çevrelerinden övgüler aldı. Grup uzun bir çalışma, kaynaşma döneminin ardından 2001 yılında, kimi zaman etnik vurmalı ve nefeslileri de misafir ederek, konserler vermeye başladı. Klasik görünen oluşumuna rağmen Telvin Trio Anadolu’nun müzik mirasını caz’a yaklaştırmasıyla özgün bir tınıya ve sınırsız doğaçlamaların zenginleştirdiği düzeyli sahne performansıyla ayrı bir sihre sahip.

Yaklaşık 10 yıllık geçmişin verimlerini, stüdyo ve konser kayıtlarını, nihayet, Kalan Müzik’ten bugünlerde çıkan albümle müzikseverlere ulaştırdılar. Telvin, bu coğrafyanın müzikal mirasını caz müziğiyle kaynaştırmış, konser performanslarıyla insanları derinden etkileyen bir grup.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir