TEMA Gönüllüleri Çanakkale’de bir araya geldi

06 Aralık 2017

TEMA Vakfı, Marmara ve Ege bölgelerindeki 11 ilden gönüllüleri ile Çanakkale’de Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda buluştu.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren TEMA Vakfı, 2017 yılının beşinci Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nı 2 Aralık’ta Çanakkale’de gerçekleştirdi. Türkiye’nin 11 farklı ilinden gelen 250 TEMA Gönüllüsü Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Troya Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda, TEMA Vakfı’nın 2017-2018 dönemine ilişkin çalışmaları değerlendirildi. Çanakkale’deki Bölgesel Gönüllü Toplantısı’na Çanakkale il protokolü ile TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Yönetim Kurulu Üyesi Canan Barut, Genel Müdür Oben Akyol, Genel Müdür Yardımcıları Başak Yalvaç Özçağdaş ve Hikmet Öztürk, Genel Merkez çalışanları, Çanakkale İl Temsilcisi Hakan Karan, TEMA Vakfı il temsilcileri, ilçe sorumluları, Genç TEMA başkanları ve gönüllüler katıldı.

Biz bu topraklarda umut yeşerten kocaman bir aileyiz
Açılış konuşmasını TEMA Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş ile Çanakkale İl Temsilcisi Hakan Karan’ın yaptığı toplantıda konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Bölgesel Gönüllü Toplantılarımızın beşincisini bu yıl Çanakkale’de gerçekleştiriyoruz. Çanakkale’de ülkemizin Marmara ve Ege bölgelerindeki 11 şehrinden gelen gönüllülerimizle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Biz Türkiye’nin dört bir yanında başta toprak olmak üzere doğal varlıkları korumak için 25 yıldır mücadele veren, bu topraklarda umut yeşerten kocaman bir aileyiz” dedi. Bölgedeki illerde yürütülen çalışmaların her türlü koşulda, TEMA Vakfı gönüllülerinin büyük özverisiyle gerçekleştiğini belirten Deniz Ataç “Çalışmalarımızda gönüllülerimizin çok önemli katkıları var. Bugüne kadar TEMA Vakfı’nın çalışmalarına destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Onların değerli katkılarıyla ülkemizin dört bir yanında umut yeşertmeye devam edeceğiz” dedi.
Yakın bir zamanda göreve başlayan TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol ise “25 yıldır bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı’nın Genel Müdürlük görevini üstlendiğim için büyük bir mutluluk duyuyorum ve doğa için çarpan gönüllü kalplerle birlikte çalışacak olmak benim için heyecan verici. Türkiye’nin dört bir yanından 650 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, tüm bilgi birikimimi ve deneyimimi başta toprak olmak üzere doğal varlıkların korunması için kullanacağım. Gönüllülerimizle birlikte birbirinden başarılı ve güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Program kapsamında TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş ve TEMA Vakfı Gönüllüsü Demet Çavuşgil “Çanakkale ve Çevresinde Havanın ve Toprağın Geleceği” konulu panelde gönüllüleri bilgilendirdi. Sunumlar katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Gönüllü teşekkür etkinliğinin ardından toplantı sona erdi.
Bölgesel Gönüllü Toplantısı öncesinde TEMA Vakfı yönetimi, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy’u, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü’yü, Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe’yi, Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ’ı, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mustafa Poyrazlı’yı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ı makamında ziyaret ederek Çanakkale’de TEMA Vakfı çalışmalarına verdikleri destek için teşekkür etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir