Tepkiler Ses Getirdi! Yemekler ve Yemekhaneler Yenileniyor…

16 Aralık 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ndeki öğrenciler ile akademik ve idari personelin yoğun olarak kullandığı yemekhanelerde yenilikler yapılıyor. Artık yiyeceklerin daha kaliteli bir şekilde çıktığını belirten öğrenciler ise, durumdan memnun olduklarını dile getirdiler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yemekhane sorunu sil baştan çözülüyor. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yüksel Yıldız, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yemekhanelerde yapılan fiziki yenileme çalışmaları kapsamında ÖSEM, Şekerpınar Yerleşkesi ve Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yemekhanelerindeki mevcut masa ve sandalyelerin yenileriyle değiştirildiğini söyledi. Yıldız, aynı zamanda yemekhanelerdeki oturma kapasitelerinin de arttırıldığını ifade ederek ÖSEM’deki öğrenci yemekhanesine yeni turnikelerin ve yemek dağıtım ünitelerinin eklendiğini ve yoğun kullanılan yemekhanelerde dört farklı renk içeren sandalyeler ile farklı salonlar oluşturularak daha modern bir görünüm kazandırıldığını belirtti.

Öğrenci ve personele sağlıklı, kaliteli ve lezzetli yemek sunmak konusunda sürekli çalışmalar yapıldığını vurgulayan Yüksel Yıldız, öğrenci ve personelin, kartlarında ne kadar bakiye olduğunu cihazlara bağlı kalmaksızın, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Akıllı Kart Ekibi tarafından hazırlanan cks.comu.edu.tr adresinden öğrenmelerine imkan sağlandığını ifade etti.Yıldız, Gelibolu Piri Reis MYO’nun yeni binasında hizmet vermeye başlayan yemekhane ile öğrenci ve personelin yemek ile ilgili mağduriyetlerinin giderildiğini de sözlerine ekledi.

Öğrenciler Memnun

Yemeklerin kalitesizliği ve ücreti nedeniyle sürekli sorun olan yemekhanelerde yapılan çalışmaları değerlendiren öğrenciler ise durumdan memnun olduklarını. Ücretlerin biraz daha düşürülebileceğini fakat yemek konusunda eskisine oranla iyi bir şekilde değişim olduğunu belirttiler.

Öğrenci ücretleri

Kart Tipi                          İlk Ücret      Sonrakiler
ÖĞRENCİ                            2.25             5.25
BURSLU KART                        0             5.25
ÖĞRENCİ GEÇİCİ             2.25             5.25

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir