Terzialanlı Binbaşı Lice’de Şehit Oldu

04 Haziran 2012

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK’lıların araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Binbaşı Ercan Kurt’un Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesinden olduğu öğrenildi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK’lıların araziye döşediği mayının patlaması sonucu, Lice İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Binbaşı Ercan Kurt şehit oldu. Binbaşı Kurt’un Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesi doğumlu olduğu ve ailesinin de burada ikamet ettiği öğrenildi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK’lıların iki ayrı mayınlı tuzağında Lice İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Binbaşı Ercan Kurt, Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Acıcı şehit oldu. Diyarbakır- Bingöl karayolunu, Lice ile Genç ilçeleri arasındaki Brekleyn Mağarası Mevkii’nde önceki gece kesen bir grup PKK’lı terörist, yolcu otobüsünde bulunan ve Diyarbakır’dan Trabzon’a gittiği belirtilen 1 İngiliz turisti kaçırdı. Güvenlik güçleri İngiliz turisti kaçıran teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş kapsamlı hava destekli operasyon başlattı.

Güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürürken, bu sabah saatlerinde Lice’nin Tapantepe Mevkii’nde arama tarama yapan birlikte bulunan jandarma özel hareket timinde görevli Uzman Çavuş Abdullah Acıcı, teröristlerin araziye döşediği mayına basarak şehit oldu.

Uzman Çavuş Acıcı’nın şehit olması üzerine Lice İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Binbaşı Ercan Kurt da operasyon bölgesine gitti. Binbaşı Kurt da bölgede PKK’lıların araziye döşediği mayına basarak şehit oldu. Bölgede PKK’lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan hava destekli kapsamlı operasyonlar sürdürülüyor.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:
Yorumlar...
  • mustafa özer
    04/06/2012 15:56

    Şehitimize allahtan rahmet ailesine sabırlar diliyorum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir