THY Çanakkale Hava Limanı Yetkilileri Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

20 Mart 2014

Çanakkale Hava Limanının 2012 yılı sonunda başlatılan çalışma ile pist büyütme genişletme ve kapasite artırımı çalışmalarının sonuna gelindi. Bu amaçla yeni uçuş programları, yeni dönemde açılması planlanan uçuş bağlantıları hakkında kurumlara bilgilendirme ziyaretleri başlatan THY Çanakkale Havalimanı yetkilileri Çanakkale Ticaret Borsasını da ziyaret ettiler.

Ziyarette THY Çanakkale Havalimanı yetkilileri Satış Trafik Şefi Selim Samur, Anadolu Jet uzmanları Demokan Murat Ökten, Özge Can Koca, Sevda Solak havalimanının inşaat çalışmaları ve yeni dönemdeki düşünceleri hakkında bilgi verdiler. Toplantıda Ticaret Borsasını temsilen Başkan Yardımcıları Salamon Halyo, Gökhan Uysal ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundular.

THY’nin yeni dönemde Çanakkale Havalimanındaki uçuşları hakkında bir basın açıklaması yapan Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Salamon Halyo “Ulusal Markamız THY’nin Anadolu Jet Markası ile ilimize tekrar uçmaya başlaması bizleri, Çanakkale iş dünyasını ziyadesiyle memnun etti. Bu çalışmaların daha genişletilerek, daha geniş noktalara uçuş noktaları açılarak ilimizin hem tüm dünyaya bağlanması, hem de tüm dünyanın ilimize bağlantılarının sağlanması iş dünyası ve bizler için oldukça sevindirici bir gelişmedir. Dünyanın 250’den fazla noktasına uçuş yaparak “en fazla destinasyona uçan havayolu” unvanını alan Türk Hava Yollarının ilimize de bağlanması ve ilimizi de tüm dünyaya bağlaması ilimiz ekonomisi açısından çok iyi bir gelişme. Diğer taraftan dünyanın gözbebeği, dünya turizminin önde gelen markalarından biri olan ve 2015 yılına hazırlanan Çanakkale’mizin uçuş bağlantılarının çok iyi planlanması ve çok iyi tanıtılması gerekiyor. Özellikle bu uçuşları planlarken hem turizm dünyasının taleplerini hem de iş dünyasının taleplerini bir arada değerlendirmek gerekiyor. Aksi takdirde bu uçuşların verimsiz hatlara dönüşmesi ihtimali var” dedi.

Salamon Halyo “Haftanın Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Ankara’dan Çanakkale’ye sabah 08:30’da kalkış, Çanakkale’den Ankara’ya ise aynı gün içinde inişten yarım saat sonra 10:25’te kalkış konuldu. Bu saatleri belirlerken Anadolu’daki diğer illerle olan bağlantılı uçuşlar göz önüne alınmış. Bu uçuş programı ile işadamlarımızın Ankara’da günlük programları ve toplantıları kaçırma ihtimali büyük. Yine aynı şekilde bu uçuş saatleri ile işadamlarımızın Ankara’daki işleri için bir günlük iş günü kaybı oluşuyor. THY yaz aylarında tekrar uçuş programını gözden geçirirken bu isteklerimizi göz önüne almasında yarar olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Türk Hava Yolları’nın dünyanın en büyük uçuş filolarından biri haline geldiğini ifade eden Salamo Halyo “Bu noktada Çanakkale’ye özel bir önem verilmesi gerekiyor. İşadamlarımızın talepleri göz önüne alınması gerekiyor. Çünkü Çanakkale hem ülkemizin gözbebeği hem de dünyanın önemli bir turizm destinasyonu” dedi.

Ziyarette Ticaret Borsasının isteklerini dikkate alacaklarını ifade eden THY Satış Şefi Selim Samur, yaz aylarında bu önerileri titiz bir inceleme ile göz önüne alacaklarını ifade etti.

Toplantı sonunda 24 Mart 2014 tarihinden itibaren ilimizde uçuşlara tekrar başlayacak olan Türk Hava Yollarına başarılar dileyen Salamon Halyo, “Uçuşların ilimize, ilimiz ekonomisine ve turizmine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir