Ticaret Borsası Travel Turkey Fuarı Hazırlıkları İçin Belediyeleri Ziyaret Etti

15 Kasım 2013

05-08 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Travel Turkey Turizm fuarının “Onur Konuğu” ili olan Çanakkale fuar hazırlıklarını geniş kapsamlı olarak yürütüyor. 950 m2‘lik bir stand alanı ile Çanakkale’nin tüm turizm, tarım ve kültür değerlerinin tanıtılacağı fuarda Ticaret Borsası da Çanakkale’nin gıda ve tarımsal ürünlerinin tanıtımını ve tadım faaliyetlerini organize edecek. Bu çalışmalar kapsamında 13 Kasım 2013 günü ilimizdeki belediyelere bilgilendirme ziyareti yapan Çanakkale Ticaret Borsası yetkilileri belediye başkanlarına hem bilgi verdiler, hem de fuara davet ettiler.

Ziyarete Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, Genel Sekreter Sevcan Elver, Borsa fuar ve organizasyon sorumluları Gözde Kartal ve Deniz Gezer katıldı.

Heyet, Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay ile görüştükten sonra Geyikli Belediye Başkan yardımcısı Niyazi Tuncal, Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tuncer ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’i makamlarında ziyaret ettiler.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen “Sayın Valimizin başkanlığında yapılan Travel Turkey Fuarı hazırlık toplantısında Borsamıza ilimizin tarım ve gıda ürünlerinin tanıtımı ve ikramların yapılması görevi verildi. Bu kapsamda bizler ilimizin peynirini, peynir helvasını, tahin helvasını, domatesini, salçasını, zeytin ve zeytinyağını, sebze ve meyvesini balını, reçellerini, sardalyasını, tanıtmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. İkramlarımızı ve tanıtımlarımızı en geniş ve en güzel biçimde yapacağız. Çanakkale’nin turizm değerleri yanında mutfağımızı, sağlıklı ürünlerimizi orada tanıtacağız. Çanakkale’nin Gastronomi Turizmi Potansiyelini orada en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Başkan Üzen “Bu amaçla belediyelerimizi, firmalarımızı, üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Fotoğraflar alıyoruz. Katalog, broşür, CD, kitapçık, kartvizit ve tadım numunelerini topluyoruz. Borsamız bütün bu ürünleri ve dokümanları toplayacak ve fuarda en güzel biçimde ziyaretçilerimize misafirlerimize ikram edeceğiz” dedi. Üzen “Bu fuar ilimiz için önemli bir fırsat. Önemli bir potansiyel. Yerli ve yabancı tur firmalarına, işadamlarımıza, bölgede bulunan oda ve borsa yetkililerine ilimizin her türlü varlığını en güzel biçimde tanıtıp en güzel biçimde sunacağız” dedi.

Fuar tanıtımı için Bozcaada, Geyikli, Ezine, Bayramiç ve Ayvacık Belediyelerini ziyaret ettiklerini anlatan Başkan Üzen “Bölgemizdeki tüm firmaların ürünlerini, markalarını, kataloglarını hiç ayırım gözetmeksizin orada tanıtacağız dağıtacağız” dedi. Belediye Başkanlarından ve üyelerinden bu konuda kendilerine destek olmalarını talep ettiklerini anlatan Başkan Üzen “ilçelerimizin turizm broşürlerini, tanıtım broşürlerini, posterlerini, fotoğraflarını, tanıtım materyallerini talep ettik. Hepsini Borsamızda toplayıp fuara götüreceğiz. Çanakkale çok geniş etkinlikleri ve büyük standı ile fuarda çok dikkat çekecektir. İnşallah bu fırsatı en iyi biçimde değerlendireceğiz” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Üzen, “Fuarda ürünlerini tanıtmak isteyen üyelerimiz ve firmalarımız ürünlerini, numunelerini, katalog, broşür, CD ve kartvizitlerini 22 Kasım 2013 Cuma gününe Borsamıza iletsinler. Bizler de üyelerimize bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Üyelerimizin bütün ürünleri fuarda en güzel biçimde en geniş biçimde tanıtılacak ve değerlendirilecektir. El birliği ile hep beraber ilimizi, ürünlerimizi ve firmalarımızı orada tanıtacağız ve temsil edeceğiz. Ziyaret ettiğimiz ve görüştüğümüz Başkanlarımız sağolsunlar bizlere çok olumlu yaklaştılar. Katkı ve destek vereceklerini ifade ettiler. Hangi ürünleri ve ne tür posterleri göndermek istediklerini ifade ettiler. Fuarda ilçeleri adına hangi ürünlerin tanıtılmasını istediklerini ifade ettiler” dedi.

Başkan Kaya Üzen son olarak “Travel Turkey Fuarı ilimiz için önemli bir fırsat. Önemli bir imkan. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Başta Valiliğimiz olmak üzere destek veren üyelerimize, kurumlarımıza, belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Fuarın ilimiz için verimli ve başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir