Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar: “Ellerde Terlemeye Son”

25 Ağustos 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi?nde gerçekleştirilen ameliyatla hastaların ellerindeki aşırı terleme hastalığı sona erdiriliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı?ndan Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar “Hiperhidrozis” adı verilen aşırı terleme hastalığının özellikle ellerde olduğunda hastanın sosyal hayatını ciddi olarak etkilediğini belirterek, “Bu sebeple de ellerde aşırı terleme yüzünden hastalar insanlarla tokalaşamamakta, bilgisayar klavyesi kullanamamakta, yazı yazamamaktadır. Bu kapsamda hastanemizde hocamız Prof. Dr. Cemal Özçelik ile birlikte video görüntüleme yöntemi eşliğinde yaklaşık 1,5 santimetrelik bir kesi ile yaptığımız bu ameliyatla aynı seansta her iki elin terlemesini sonlandırabiliyoruz. Tek bir kesiden bu ameliyatı gerçekleştirebildiğimiz için özellikle bayan hastalarımızda ameliyat izine bağlı görüntü bozukluğu da olmuyor” dedi.

Yrd. Doç. Dr.Timuçin Alar, yapılan ameliyatın video yardımlı ve tek bir kesiden yapıldığı için ağrı olmadığını ve hastanın bir gün sonra taburcu edilebildiğini de sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir