Tıp Fakültesi Öğrencileri Çevre Faaliyetleri Hakkında Bilgilendirildi

Tıp Fakültesi Öğrencileri Çevre Faaliyetleri Hakkında Bilgilendirildi
08 Ocak 2015

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan çevre faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme çalışmaları sürdürülüyor.

Bu kapsamda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik Belediye Meclis Salonunda Temizlik İşleri Müdürü/ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun Kavcar tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

Öğrencilere, 2004 yılında başlayan ve Türkiye’nin ilk AB çevre yatırım projesi olan Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamaları anlatıldı. Proje uygulamaları sonrası sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde Birlik tarafından uygulanan diğer proje başlıklarından Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalardan bahsedildi.

Öte yandan pillerin zararları, neden ayrı toplanması gerektiği, bitkisel atık yağların ayrı toplanmasının önemi, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konularda da öğrencilere bilgiler verildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir