Tıp Öğrencilerine Temizlik Eğitimi Verildi

Tıp Öğrencilerine Temizlik Eğitimi Verildi
13 Ekim 2021

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetlerle ilgili ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim verildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Yüksek Mühendisi Sultan Özbakır tarafından düzenlenen eğitim kapsamında, Entegre Katı Atık Yönetim Sistemi (EKAY) Projesi, Çevre ve Katı Atık Yönetimi ve uygulamalarının yanı sıra, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar ile ilgili bilgiler verildi.

Özbakır, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de açıklamada bulundu. Atık pil ve atık yağların zararları ile neden ayrı toplanması gerektiği konularına değinen Özbakır, Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen Mavi Bayrak Projesi gibi konulara da sunumunda yer verdi. Özbakır sunumunda ayrıca, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konuları da öğrencilerle paylaştı. 

Öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda Çanakkale İçme Suyu ve Atıksu Teknik Alt yapısı ile ilgili bilgi verildi. Son zamanlarda Marmara Denizinde etkisini gösteren Müsilaj ile ilgili Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili de öğrenciler bilgi verildi.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir