Tiyatro Oyunu “Poz” Çanakkale’de Sahnelendi

Tiyatro Oyunu “Poz” Çanakkale’de Sahnelendi
22 Ocak 2015

Çanakkale Belediyesi, aylık kültür etkinlikleri kapsamında 21 Ocak 2015 Çarşamba günü “Poz” adlı tiyatro oyununu Çanakkaleliler ile buluşturdu. İkinci Kat Tiyatro tarafından ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde sahnelenen oyun, tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü.

Poz, demokrasi şehidi, halk kahramanı bir gazetecinin ölümünün ardından, hayatındaki kadınların kendileriyle, birbirleriyle ve merkezinde Gazeteci Rıdvan’ın olduğu hayat ile olan meselelerini anlatıyor. Deniz Madanoğlu’nun yazıp, Sami Berat Marçalı’nın yönettiği oyunda başarılı performansları ile Selen Uçer, Esra Dermancıoğlu, Banu Çiçek Barutçugil ve Gülce Oral oynuyor.

Rıdvan sanıldığı gibi idealist bir gazeteci, bir halk kahramanı mı, yoksa tüm kariyerini sahte bir poz üzerine kurmuş ve bu yükün altında yaşamaktan yorgun düşmüş bir adam mı? Fazilet kocasını gerçekten tanıyor mu, İrem Rıdvan’ın hayatının neresinde, Betül ve Azra’nın asıl amacı ne? Tüm bu sorular Rıdvan’ın seneler önce çektiği bir fotoğraf ve ölümünden 1 sene sonra ortaya çıkan mektup ile aralanıyor.

Gece, oyunu izleyenler arasında bulunan Belediye Başkan Vekili Ali Uyanık’ın ekibe çiçek takdim etmesiyle sona erdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir