TKDK Hibe Dağıtmaya Devam Ediyor

TKDK Hibe Dağıtmaya Devam Ediyor
19 Eylül 2013

10. Çağrıda Elta-Ada Çiftliği’nin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü’ne sunduğu modernizasyon projesi için 11 Eylül 2013 tarihinde düzenlenen törende sözleşmeler imzalandı.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünün 10. Çağrı döneminde Elta Elektrik İnşaat Tic. Ltd. Şti tarafından “Elta Süt Ürünleri” adlı 850 bin liralık modernizasyon projesi incelemeler sonucunda %50 hibe almaya hak kazanmıştı.

11.09.2013 tarihinde TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen sözleşme imza törenine Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ve firma yetkilisi Enis Fırat Oktay katılım sağladı.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan ve firma yetkilisi Enis Fırat Oktay sözleşmeyi karşılıklı imzaladıktan sonra, Ortan, Projenin Gökçeada’ya hayırlı olmasını diledi ve birçok alanda hibe desteği verdiklerini hatırlatarak Çanakkale’deki tüm yatırımcıları proje hazırlamaya davet etti. Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, projenin hayırlı olmasını dileyerek, bölgenin kalkınması için TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünün önemli bir kurum olduğunu ve bu kurumdan herkesin faydalanması gerektiğini ifade etti. Tarım İl Müdürü Mustafa Akkuş projenin hayırlı olmasını diledi ve projenin hayata geçmesinin Gökçeada için önemli olduğunu ve adadaki tarım alanındaki faaliyetlerin artmasını teşvik edeceğini belirtti. Birçok yatırımcıya seslenen Tarım İl Müdürü Mustafa Akkuş, TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünün en az %50 hibe desteklerinden yatırımcıların faydalanmalarını istedi. Proje sahibine temsili hibe çeki takdim edilmesiyle tören sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir