TOKİ’nin Kura Çekilişinde Gözyaşları Sel Oldu

13 Haziran 2009

TOKİ’nin Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde yapacağı 240 ay vadeli aylık 100 TL taksitli konutların kura çekilişinde sevinç gözyaşları sel oldu.

18 Mart Kapalı Spor Salonu’ndaki kura çekilişi öncesi bir konuşma yapan TOKİ yetkilisi Hasan Hüseyin Çelik, dar gelirlilere yönelik Kepez beldesinde yapılacak 45 metrekare büyüklüğündeki 1 oda, 1 salon olan 448 konuttan birine sahip olabilmek için bin 115 kişinin başvurduğunu belirterek, “Kendilerine ev çıkmayanlar üzülmesin. Yeni çalışmalarımız var. Bu bölgede yine dar gelirlilere yönelik konut projelerimiz olacak” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Çanakkale Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, TOKİ yetkilisi Hasan Hüseyin Çelik ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özcan Akçan tarafından çekilen kura ile 3 engelli vatandaşın isimleri belirlendi. Ardından şanslı 448 kişinin isimleri noter huzurunda tek tek tespit edildi. Kendilerine ev çıkanlar sevinç gözyaşlarına hakim olamadı.

Yıllardır ev sahibi olabilmek için bekleyen İsmail ve Tülay Şarlatan çifti de kurada isimlerinin açıklanması ile gözyaşlarına boğuldu. Eşinin rahatsız olması sebebiyle büyük zorluk çektiklerini belirten Tülay Şarlatan, “Allah devletimizden ve Başbakan’ımızdan razı olsun. O olmasaydı bunlar olmazdı. Onun sayesinde ev sahibi oluyoruz. Kiradan kurtuluyoruz” dedi. Salonda bulunanların da Başbakan’ı alkışlamasını isteyen Tülay Şarlatan, sevinçten uzun süre kendine gelemedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir