‘Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve İletişim Eğitimi Projesi’nde İmzalar Atıldı

30 Ocak 2014

Toplu taşıma sistemi içinde şoför ve yaşlı iletişimi konusunda hizmet kalitesini arttırma amacıyla hazırlanan “Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve İletişim Eğitimi” projesinin sözleşmesi 28 Ocak 2014 tarihinde imzalandı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2013 yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Döneminde Çanakkale Belediyesi tarafından sunulan “Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve Yaşlılarla İletişim Eğitimi” projesi Ajans tarafından başarılı bulundu ve destek almaya hak kazandı. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü toplu taşıma sistemi çalışanları 10 günlük eğitim süresinde özellikle yaşlılarla iletişim becerileri, kuşaklar arası iletişim, yaşlıya saygı ve beden dili gibi özel seçilmiş konularda eğitim alacaklar.

“BURADA DEĞERLİSİNİZ, ÇÜNKÜ BURASI SİZİN EVİNİZ”
Çanakkale Belediyesi’nden projeyle ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale Belediyesi tarafından projelendirilip Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2013 Sosyal Mali Destekli olarak kentimize kazandırılan Altın Yıllar Yaşam Merkezi, 65 yaş ve üzeri kıdemli hemşehrilerimize hız kesmeden hizmet vermeye devam ediyor. Kentimizde 1001 kişi ile yaşlı olarak Çanakkale’de yaşamayı konuştuk. İhtiyaç olarak görülen bir iyileştirmeyi yine projelendirdik. ‘Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve Yaşlılarla İletişim Eğitimi’ ile toplu taşımada da hizmet kalitesini arttırıyoruz.
Altın Yıllar Yaşam Merkezi, belediyemizce yürütülen diğer sosyal kalkınma programları ile paralel yürütülüyor. Evde Bakım Hizmetleri, Destek Kart 17, Öğrenim Yardımı, Asker Ailesi Yardımı, Sosyal Market bunlardan bazıları. Tüm bu hizmetlerle sosyal belediyecilik anlayışını sürdüren belediyemiz, her daim önde ve örnek olmaya devam edecektir.
Tüm bu hizmetlerin yanı sıra Altın Yıllar Yaşam Merkezi’mizde de kurulu atölyelerimizde El Becerileri ve Hobi Atölyesi’ n de Resim, Ahşap Boyama, Takı Tasarımı, Model Uçak Yapımı eğitimleri, Bilgisayar Atölyesi kapsamında Bilgisayar Kullanımı ve E-Kütüphane, Müzik çalışmaları, Edebi Okumalar, Spor eğitimi gibi bir çok faaliyetimizle yaşlılık algısını değiştirmek ve çok değerli büyüklerimizin zamanlarını daha kaliteli, üretken, iyi geçirmelerine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Yaşlılarımızı konfor ve güvenliğini en iyi şekilde sağlayabilmek için uzmanlarımız eşliğinde evlerinden alıyor ve faaliyetler sona erdiğinde evlerine ulaştırıyoruz. Çeşitli seminer ve eğitimlerle, eğlenceli organizasyonlarla onların hayatlarına beraber dokunuyoruz. Yaşlı ve Hasta Bakımı konusunda meslek edindirme eğitimleri veriyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir