Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Toplum Destekli Polisten Engelliler Derneği’ne Ziyaret

Toplum Destekli Polisten Engelliler Derneği’ne Ziyaret

Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Fatih Durukan ve emniyet görevlileri Biga Engelliler Derneği ile Murat Nohutçu Rehabilitasyon Merkezi?ni ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak, engelliler olarak özellikle resmi kurumlara giriş yollarında büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Bu yerlerde ayrı bir yol veya asansör yapılmasını istiyoruz? dedi. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği yetkilileri de özürlü vatandaşların yaşadıkları sorunların sadece kendilerinin değil ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunu olduğunu belirterek, ?İnsanların özürlü olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, özürlülerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda özürlü vatandaşlarımıza acıma duyguları ile yaklaşmak yerine kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle özürlülere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Bizden istenilen istekleri ve dilekleri yerine getireceğiz? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir