Topluma Hizmet Ettiler, Geziyle Ödüllendirildiler

09 Haziran 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) kente yönelik anlamlı projeler ve etkinlikler düzenleyen Halkla İlişkiler Topluluğu, bir dönemlik çalışmaların karşılığında Ege Bölgesi’nde tatille ödüllendirildi.

İÇDAŞ Demir Çelik Fabrikalarının sponsorluğunda düzenlenen program kapsamında öğrenciler Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla illerinin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı yakaladı. 3 gün boyunca süren ve 20 aktif öğrencinin katıldığı programın amacının topluma ve sorunlarına duyarlı gençlerin ödüllendirilmesi olduğu belirtildi. Topluluk Başkanı Mesut Çevik, bir yandan eğitimlerini sürdürken bir yandan da topluma hizmet etmeye önem verdiklerini belirterek “Çanakkale’de köylere, fakirlere, huzurevine, çocuk yuvasına ve STK’lara önem verdik. Bu yerlere yönelik projeler gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yılda yaptığımız 100’e yakın etkinlikle üniversitemiz tarafından “Başarılı Topluluk” ödülü aldık. Bu gezi ise bizim için güzel bir ödül oldu. Üniversitemize ve İÇDAŞ’a katkıları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram ise yaptığı açıklamada yıl içinde kültürel ve eğitim programlarının yanı sıra toplumun özellikle ilgiye muhtaç kesimlerine yönelik projeler ürettiklerini belirterek, ?Bu duyarlılığı taşıyan öğrencileri böylesine bir geziyle ödüllendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Özellikle öğretmenlerimize, çocuk yuvasına ve huzurevine, doktorlarımıza, hastalarımıza yönelik çok hizmetimiz oldu. Bunların en önemlileri gönüllü kan bağışçılığı ve ilimizin çeşitli yerlerine kurduğumuz 1000’in üzerinde oluşan koleksiyon bağışından oluşuyor. Böylesine bir çalışmaya imza atan üniversiteliler gerçekten de toplumun beklediği ve arzuladığı gelecek vaad eden gençlerden oluşuyor. Öğrencilerimizi duyarlılıkları nedeniyle, İÇDAŞ’a ise anlamlı jestleri nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler program kapsamında, İzmir, Kuşadası, Didim, Muğla, Bodrum, Türkbükü gibi yerleri görme fırsatı yakaladılar. Ege’yi bu güne kadar ilk kez gören çoğu öğrenci böyle bir fırsata sahip olduklarından memnuniyet duyduklarını belirttiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir