Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Eğitimi Düzenlendi

22 Mayıs 2014

Birleşmiş Milletler (BM) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi tarafından 13-15 Mayıs tarihleri arasında Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Eğitimi düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi Ulusal Proje Koordinatörü Ebru Özberk Anlı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim programına Özgün Akduran, Metehan Gültaşlı ve Elisabeth Klatzer eğitmen olarak katıldı.

13 Mayıs’ta başlayan eğitim programına Çanakkale Belediyesi birim müdürleri ve çalışanları ile Belediye Meclisi Sosyal İşler Komisyonu Üyeleri Rebiye Ünüvar ve Emine Kardelen, Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Birten Sarıbaş başta olmak üzere ilgili sivil toplum kuruluşları ve kurum temsilcileri katıldı. Toplantılarda, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme (TCDB), Belediye ve TCDB Çalışmaları, Çanakkale için TCDB Stratejisi Geliştirmek, Belediyelerde Planlama ve Bütçeleme Sürecine Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Perspektifinin Entegre Edilmesi konularında bilgiler verilirken aynı zamanda grup çalışmaları da gerçekleştirildi.

Eğitim programının sonunda ise katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir