Triatlon Balkan Şampiyonu Batuhan Yumaklı Çanakkale’ye Döndü

Triatlon Balkan Şampiyonu Batuhan Yumaklı Çanakkale’ye Döndü
27 Eylül 2008

Sırbitan’da düzenlenen Triatlon Balkan Şampiyonası’nda milli takım forması giyerek Türkiye’yi temsil eden Batuhan Yumaklı, Balkan Şampiyonu oldu.

Spor yaşamına küçük yaşlarda atletizm ile başlayan 15 yaşındaki Yumaklı, 9 yaşında kazandığı Türkiye Şampiyonluğu’nun ardından 86. madalyasını Balkan Şampiyonu olarak kazandı. Türkiye’den 15 kişilik milli takım kafilesi ile Sırbistan’da yapılan şampiyonaya katılan Yumaklı, “Kendime inandım. Türkiye’yi temsil ettim. Madalya töreninde İstiklal Marşı’nı okurken çok duygulandım” dedi.

Yıldız Erkekler kategorisinde Türkiye’ye Balkan Şampiyonluğu kazandıran Batuhan’ın annesi Sıdıka Yumaklı, kendi imkânları ile Gelibolu Gençlik Spor Kulübü çatısı altında 11 sporcu ile çalışmalarını sürdürdüklerini, kulübün başkanlık ve aynı zamanda çalıştırıcılık görevini de yürüttüğünü söyledi. Batuhan’ın Atletizm ve Triatlon’da hep başarılı olduğunu söyleyen anne Yumaklı, “Batuhan’ın kazandığı başarı ülkemizin ve Gelibolu’nun başarısıdır. Bu hepimizin gururudur. Kuşadası’nda 11 ile 12 Ekim tarihlerinde Türkiye Triatlon Lig Finali gerçekleştirilecek. Batuhan’ın yıl içinde kazandığı birincilikler dolayısı ile burada lig birincisi olarak madalya alacak” dedi.

Türkiye’de Triatlon sporunda yurt dışında madalya alan ilk sporcu olduğunu söyleyen anne Yumaklı, “Bu başarıların devamı içinde çalışmalarımız sürecek. Batuhan’ın hayali sporu yaygınlaştırmak ve daha güzel yerlere gelebilmektir. Bu hedeflerine de yavaş yavaş ulaşıyor. Bizler maddi ve manevi destek bekliyoruz. Bu konuda sıkıntılarımız var. Çalışmalarımızı kendi imkanlarımız ile sürdürürken, sıkıntı yaşıyoruz” dedi.
Kulüpteki sporcular öncelikle okul eğitimine önem verirlerken, okuldan geri kalan zamanlarda ise her gün iki saat boyunca, Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadyumunda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Türkiye’yi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek üzere çalışmalarını kendi imkanları ölçüsünde, destek sağlanmadan sürdüren Batuhan’ın takım arkadaşları Aylin Akyay, Melek Bağcı, Emrah Erdüz, Mert Çoşkun ve Çağatay Kurtaran, “Batuhan’ın aldığı başarı bizleri çok sevindirdi. Bizlerde onu örnek alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onun izinden gideceğiz. Onun gibi başarılar elde etmek istiyoruz” dediler.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir