Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

‘Troya’da Kadın Olmak’ Sergisi Seramik Müzesi’nde Açıldı

19. yüzyıla uzanan araştırma ve çalışmalar sonucunda kent kültürünü oluşturan el dokumacılığı ve desen çalışmalarından oluşan ürünler, Sibel Bozkurt’un ‘Troya’da Kadın Olmak’ sergisinde derlendi.

Çanakkale Emekçi Kadın Platformu’ndaki çalışmaları ile bilinen Sibel Bozkurt’un, orjinal Çanakkale desenlerinden oluşan ve bazılarının tarihi 1800’lü yıllara kadar uzanan tamamı el emeği olan çalışmaları Seramik Müzesi’nde sergilenmeye başladı. 15 Haziran Pazar günü gerçekleşen serginin açılışına ise Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar ve davetliler katıldı. Ünüvar ve davetlilere sergideki ürünleri tanıtan Sibel Bozkurt, unutulmaya yüz tutan el dokumacılığının ve yerel kültürün en güzel örnekleri olan çalışmaların günümüze uyarlanarak yaşatılması adına bu sergiyi hazırladığını ifade etti.

29 Haziran’a kadar açık kalacak olan sergide, 1800’lü yıllardan bu yana derlenen kumaş ve desen çalışmalarıyla modernize edilen kıyafetler, eşarplar, takılar ve pek çok el emeği ürün bulunuyor.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir