Troya’da, Troya ile Karşılaştılar…

Troya’da, Troya ile Karşılaştılar…
Şebnem Göksel
02/11/2020
02 Kasım 2020

Türkiye’de ve dünyada gezilecek yerleri anlatan iki gezgin çift İdil Saliha Küntüz Duran ve Burak Duran, pandemi döneminde Troya Kültür Rotası’nı ziyaret etti.

Tüm dünyada etkili olan coronavirüs salgını, doğa yürüyüşlerini giderek daha da popüler hale getiriyor. Bu dönemde birçok misafir ağırlayan Troya Kültür Rotası, son olarak ünlü gezgin çift İdil Saliha Küntüz Duran ve Burak Duran’ı ağırladı. Troya Kültür Rotası ile ilgili ilk rotasını youtube üzerinden yayınlayan çift, samimi yolculuklarını ve bu yolculuklarında karşılarına çıkan yeni arkadaşlıkların hikayesini ise şu sözlerle aktardı;


“Troya yolu serimizin ilk videosu ile başlıyoruz. Assos Antik kentini Behramkale’yi dolaştıktan sonra arkeoloji kazı evinin oradan başlangıç noktasından yürümeye başlıyoruz. Çanakkale’nin bu yeni yürüyüş rotası Troya Kültür Rotası yolu bizi daha başlamadan çok heyecanlandırdı. Assos Antik kentini gezmek bir buçuk saat sürüyor. ÇATKAV’ın misafirliğinde geldiğimiz bu yürüyüş rotası bizi şaşırttığı gibi sizi de şaşırtacaktır. https://www.catkav.org adresinden detayları görebilirsiniz. İOS ve Android telefonlara indirebileceğiniz uygulaması bile var. Bu yolda çok tatlı bir dost edindik. 60 km ye kadar yakın bizi takip eden Troya ismini verdiğimiz bu yavrunun hikayesi de çok hoşunuza gidecek.”

İşte o yolculuk:

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir