TroyMUN’a yoğun ilgi!

21 Kasım 2018

Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan TroyMUN’un ikincisi Çanakkale Kolej organizasyonuyla gerçekleşti.

Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan, Türkiye çapında 400’den fazla öğrencinin katıldığı, uluslararası düzeyde bir konferans TroyMUN’un ikincisi Çanakkale Koleji organizasyonuyla gerçekleştirildi. GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu’nun konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, milli eğitimden sorumlu Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Kale Seramik Fabrikalar Genel Müdürü Süleyman Soysal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal da katılım gösterdi.

METAFORLU ÖRNEK
Konferansta İngilizce konuşan GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, başarılı olmaya dair verdiği örnekte; “Hayatınızın bir bebek bezi olduğunu düşünün. Hayatınızı kim kullanıyor, kim satın alıyor, kim hayatınızın sahibi, hayatınızı kim etkiliyor? Başka bir ürünü düşünün. Bir gözlük. Gözlüğü ben satın aldım, ne tür olacağına ben karar verdim, parasını ben ödedim. Belki bazen birileri beni etkilemiş olabilir. Belki hayatınız gözlük gibi, belki de bebek bezi gibi. Ya da hayatınızın bazı bölümleri gözlük, bazı bölümleri bebek bezi. Kendi hayatınıza sahipseniz ve kontrol edebiliyorsanız, hayatınıza yatırım yapıyorsanız başarılı olursunuz. Bu bir metafor” dedi.

AMAÇ AKADEMİK VE SOSYAL DENEYİM KAZANDIRMAK
Model Birleşmiş Milletler Konferansları İngilizce konuşulan, tartışma kültürünün benimsendiği, bireysel ve ekip olarak deneyim kazanılan, tartışma kültürünün ön plana çıktığı dünya çapındaki en önemli etkinliklerden biri sayılıyor. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatlarına deneyim kazandırmayı amaçlayan konferanslar ise her kesimden pek çok kişinin ilgisini çekiyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir