Truva Dizisinin İlk Sezonu Yayınlandı

Truva Dizisinin İlk Sezonu Yayınlandı
12 Nisan 2018

2018 yılı tüm dünyada “Troya Yılı” ilan edildi. BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya gelerek ‘Troy, Fall Of a City’ adlı tarihi diziyi hazırladı. Dizinin ilk sezonu ise Netflix’de gösterime girdi.

Troia Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20.yılı sebebiyle 2018 yılı tüm dünyada “Troya Yılı” ilan edildi. Tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan, tarih boyunca kültürlerin köprüsü olmuş, dünyanın en önemli antik kentlerinden Troia, Çanakkale Valiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nın ortak çalışması ile tüm dünyaya tanıtılıyor. Türkiye’nin dünyaya da duyurduğu “2018 Troya Yılı”nın hemen ardından BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya geldi. ‘Troy, Fall Of a City’ adı verilen tarihi dizi, Troya Yılı’nda, Troia’nın tüm dünyadaki etkisini vurguluyor. İngiliz, Amerikan ortak yapımda dünyaca ünlü yıldızlar David Gyasi, Hakeem Kae-Kazim, Louis Hunter gibi isimler yer alırken Anadolu’nun kadim değeri olan Troia tarihi tüm yönleriyle ele alınıyor.

Oyuncular Dikkat Çekti
İlk sezonu yayınlanan Truva: Bir Şehrin Düşüşü adlı dizide yer alan oyuncu kadrosu, izleyiciler tarafından hem beğenildi hem eleştirildi. Louis Hunter, Bella Dayne, Frances O’Connor gibi isimlerin başrolde olduğu dizinin 8 bölümü İngiltere,ABD, Güney Afrika, Avustralya gibi ülkelerde çekildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir