Turan, MHP Koalisyon Sonuçlarını Değerlendirdi

18 Ağustos 2015

AK Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Başbakan Davutoğlu ile MHP lideri Bahçeli arasında geçen görüşmeyi değerlendirdi.

CHP ile yürütülen çalışmaların sonuçsuz kalması neticesinde Başbakan Davutoğlu MHP lideri ile bir kez daha görüştükten sonra adım atacağını belirtmişti. Bugün gerçekleşen görüşmeden de sonuç alınamadı.

Davutoğlu-Bahçeli Arasında geçen görüşmeyi değerlendiren Turan, her Öneriye karşı çıkmanın siyaset değil sorumsuzluk olduğunu belirtti.

Turan,konuyla ilgili ayrıca şunları kaydetti:

“İki buçuk aya yaklaşan süreçte maalesef milletin takdir ettiği tablo meclisteki partiler tarafından Karşılık bulmamış, bir hükümet oluşamamıştır. AK Parti olarak koalisyon için dersimize iyi çalıştık ve ülkemizin hükümetsiz kalmaması için gerekli sorumluluğu gösterdik.

Ortaya çıkan tablo neticesinde bir koalisyon oluşmamış olabilir. Demokrasilerde koalisyon da tekrar seçim de mevcuttur. Sürecin tekrar seçime gideceği artık neredeyse kesinleşmişken MHP’nin takındığı tavır ülkemizin hayrına değildir. Kendisine sunulan bütün teklifleri reddetmek siyaset değil sorumsuzluktan ibarettir. MHP tarafından sunulan 4 şart adeta koalisyona ayak sürümektir. Üzülerek görüyoruz ki partiler bu süreci muhtemel tekrar seçimde oy artırmak için fırsat bildiler. MHP takındığı tavır ile HDP’ye milletvekili sayısı kadar bakanlık yolu açmış oldu. İddia edildiği gibi olası seçim hükumetinde AK Parti ile HDP’yi Yanyana gösterme gibi bir Düşünceleri varsa takınmış olduğu tavırla sorumlusu MHP olur. Biz milletimizin çıkarları dedikçe birileri kendi çıkarlarını ön plana koyuyor, kriz üretme derdine düşüyor. Artık süreç tamamen Cumhurbaşkanımızın kontrolünde. Yapılması gerekenler denendi, olmadı. Şimdi siyasiler sorumluluk Alıp tekrar seçime gidilmeli. Altını çizerek belirtiyorum millete gitmekten hiçbir zaman çekinmedik. Aynı tavrı diğer partiler de göstermeli. Demokratik araçlar bellidir. Koalisyon kurulamıyorsa seçime gidilir. Milletimiz süreci çok iyi takip ediyor. En doğru kararı yine milletimiz verecektir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir